TUBİTAK GRUBU; Temel amacı, öğrencilerimizi düşünmeye, gözlem yapmaya, merak etmeye, merak ettiklerini araştırmaya teşvik ederek gelecekte karşılaşacakları problemlere çözümler üretebilen, 21. yüzyıl becerilerine sahip bireylerin yetişmesini sağlamaktır. Sahip olduğunuz özgün fikirlerin bu yıl sizler için belirlediğimiz temalar ile ilişkilendirilmesini ve danışman öğretmenler gözetiminde araştırma projesine dönüştürmeleri beklenmektedir.

MAVİ DEDEKTİFLER (TURMEPA);Bireysel sorumluluklar arasında yer alan öğrendiklerini paylaşma konusunda ortaokul ve lise seviyesindeki öğrencilere, okullarında ve/veya kampüslerinde, ilçelerinde, semtlerinde Sıfır Atık akran eğitimleri verebilmeleri, yeni nesil projeler üretmeleri, okullarında farkındalık çalışmaları yapmaları teşvik edilmektedir. Öğrenciler daha sonra izinler çerçevesinde akran eğitimleri, projeler gerçekleştirerek, hem okulunda hem dernek ile yaptıklarını paylaşılmaktadır.

THALES MATEMATİK VE FEN GRUBU; Doğanın dili olan, tüm akademik branşların temelini oluşturan fen biliminin sevdirilmesini ve özendirilmesini, ulusal düzeyde ortak bir fen kültürünün oluşturulmasını ve yaygınlaştırılmasını, yaratıcı fen düşünce sistemlerinin geliştirilmesini sağlamaktır. Öğrencilerin fen bilimleri ve matematik derslerinde edindikleri becerilerin ulusal düzeyde sergilenmesini sağlamak, fen bilimleri ve matematik bilgi ve seviyesinin yaygınlaştırılması amacıyla yarışmalar düzenlenmektedir.

CAMBRİDGE ENGLİSH  SINAV GRUBU; Cambridge  sınavı ; yeterlikleri, İngilizce öğrenmeyi keyifli, etkili ve ödüllendirici kılan geniş kapsamlı sınavlardır. Bu yeterlikler çocuklara ve gençlere öz güven kazanma ve İngilizce dil becerilerini geliştirmelerinde adım adım yardımcı olacak temel ve öğrenme çerçevesini sunar.

KANGURU MATEMATİK GRUBU;  Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması ile öğrenciler güncel ve eğlenceli Kanguru sorularıyla matematik becerilerinizi geliştirmektedir. Ayrıca Tüm dünyadan yaşıtlarınızla Kanguru Matematik Kamplarında buluşmaya hak kazanmaktadır.