Değerli anne ve babalar;

1998 yılında başladığım öğretmenlik serüveni, yüzlerce genç umutla tanışmamı sağladı. Eğitim sistemimiz ne yazık ki sınav ve başarı odaklı. Çocuklarımızın eğitim yaşamları; okul, kurs ve özel ders üçgeni arasındaki amansız koşturmalarla geçiyor. Ne kendilerine ne hobilerine ne de ailelerine gereken zamanı ayırabiliyorlar. Pek çoğu da sınav başarısı uğruna 8’inci sınıftan itibaren ilgi ve yeteneklerinden, geri dönüşü olmayacak şekilde kopuyor.

Eğitim sistemi, ‘robot’ yetiştirmemeli. Yarınlarımız olan çocuklarımız, bir yandan kaliteli eğitim-öğretim görürken, diğer yandan da ilgi alanlarını terk etmemeli, hobilerini geliştirebilmeli. Kurduğum butik kurs merkezi, işte bu hayalin gerçeğe dönüşmesi arzusuyla doğdu. Öğrencilerimizi, anne-babalarını ve eğitim camiasını, “kişiye özel eğitim” kavramıyla tanıştırdık. Öğrencilerimizi sınavlara layıkıyla hazırlarken, hobilerini de üniversiteye taşımalarını sağladık.

Öğretmenlik kutsal bir meslek. Çünkü biz ‘insan’ yetiştiriyoruz. Bu duygularla, “kendi çocuklarımı gönderebileceğim bir okul” kurmayı hayal ettim. Yabancı dile önem veren, eğitici-öğretici sosyal projelerin ve etkinliklerin olmazsa olmaz olduğu, tüm akademik desteği okul çatısı altında vererek öğrenciyi başka arayışlara sokmayan, ilgi ve yeteneklerini destekleyen, bardağın daima dolu tarafına bakan bir okuldu hayalim. Böylece Tanı Koleji doğdu. Burada öğrenciler, kimseyle değil, sadece kendileriyle yarışıyor. Böylece stresli ve mutsuz değiller. Başarının tadını alıyorlar; “hep daha iyi” olmak ve hedeflerine ulaşmak yolunda her daim konsantre ve coşkulular…

Değerli anne ve babalar;

Her sorumlu vatandaş, vatanına ve milletine faydalı olması gerektiğinin bilincindedir. Bir ülkenin yetiştirdiği bir öğretmen olarak benim sorumluluğum, önce “iyi insan” yetiştirmektir. Ülkemizin geleceği çocuklarımıza; çalışmanın, terlemenin, hak ederek elde etmenin, ihtiyacı kadar tüketmenin güzelliğini, göstererek, yaşatarak öğretmek istiyorum. Bana bu yolda desteklerini hiç esirgemeyen aileme ve her biri gerçek birer idealist olan öğretmenlerimize sonsuz teşekkürler…

Her şey hayal ederek başlıyor…
Benim hayalim, çocuklarımızı iyi eğiten ve onlara hayallerinin peşinde koşmaları gerektiğini öğreten bir ‘okul’ var etmekti. Ne mutlu ki bu hayalimi gerçeğe dönüştürebildim. Tanı Ailesi olarak, bugün artık yegâne hedefimiz, hayallerini gerçekleştirmeleri yolunda evlatlarımıza rehber olmaktır.
Unutmayın; dünyanın gördüğü her büyük başarı, önce bir hayaldi. En büyük çınar bir tohumda, en büyük kuş bir yumurtada gizliydi.

ÜMİT GENÇ

Kurucu Genel Müdür