AKADEMİK PROGRAMIMIZ

ÖZEL TANI ORTAOKULUNDAKİ EĞİTİM FAALİYETLERİ:

 

5,6 ve 7. Sınıflarımızda Talim Terbiye Kurulu Öğretim Programının ön planda tutulduğu bir sistem mevcuttur. Ağırlıklı olarak; okuma ve yazma faaliyetlerinin  yürütüldüğü sınıflarımızda öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve sportif alanlarda en iyi şekilde gelişmeleri için kulüp çalışmaları ve etkinliklerle destek verilmektedir. Ayrıca öğrencilerimizin yeni nesil matematik sorularına uyun sağlamaları için seçmeli ders olarak 5. Sınıftan itibaren yeni tarz matematik dersi verilmektedir. Yabancı dil eğitimlerinin ön planda tutulduğu eğitim programımızda öğrencilerimize, İngilizceyi günlük hayatlarında kolayca uyarlayabilecekleri bir program uygulanmaktadır.

7.sınıf öğrencilerimiz hafta sonu etütleriyle, 5 ve 6 sınıf öğrencilerimize ise hafta içi etütleriyle ders tekrarı yapmakta ve hem LGS hem de okul sınavlarına hazırlık sürecine erkenden dâhil olmaktadırlar.

8.sınıf öğrencilerimiz ise LGS sürecinde ek bir kurum ya da çalışmaya ihtiyaç duymadan eğitimlerine devam etmektedir. Ağustos ayının ikinci haftasında başlayan LGS hazırlık programı, hafta sonları da devam eden yoğun bir program şeklinde uygulanmaktadır. Rehberlik birimimizin de yönlendirmeleriyle öğrencilerimiz ortaokuldan mezun olduklarında tam donanımlı birer birey olarak kariyer hedefleri doğrultusunda bir liseye yerleşmiş olurlar.