Okulda Yaşam

temiz-okul-flaması

Kurumlarımız hafta içi 08.00-19.00, hafta sonu 08.00-15.00 saatleri arasında açıktır. Öğrencilerimiz okula girdikten sonra kendilerine ayrılan dolaplara cep telefonlarını bırakarak sınıflarına geçer ve ders araç ve gereçlerini hazırlar. İlk ders başlama saatine kadar dileyen öğrencilerimiz kantinde kahvaltısını yapabilir, dileyenler basketbol ve masa tenisi oynayarak zaman geçirebilir. İlkokulda her sabah müzik eşliğinde sabah sporu yapılır. Derslerimiz 40 dakikadır. İlkokulda sabah ve ikindi kahvaltıları nedeniyle bazı dersler 35 dakika yapılmaktadır. Dersliklerimize ve konferans salonuna su dışında yiyecek ve içecekle girilmez.  Öğrencilerimiz yemekhaneye en küçük sınıflardan başlamak üzere öğretmenlerinin eşliğinde sıraya girerek giderler. Her sınıf kendilerine ayrılan masalarda öğretmenleriyle birlikte yemeklerini yer. Ortaokul ve Anadolu Lisesi dönüşümlü olarak yemekhaneyi kullanır. Ortaokulda 4.dersten, Anadolu Lisesinde 5.dersten sonra yemek saatidir. Akşam etüdüne kalacak öğrenci listesi pazartesi günü panoya asılır. Ayrıca her gün son derse girildiğinde etüde kalacak öğrencilere hatırlatma yapılır. Öğrencilerimizin zamanında derse girmeleri, derse hazır olmaları, gün içinde karşılaştıkları sıkıntıların çözümü, günü mutlu ve verimli geçirmeleri için öğretmenlerimiz, PDR servisimiz ve yöneticilerimiz her zaman yanlarındadır.

 

  •  Beslenme Dostuyuz

Beslenme Dostu Okul belgesini alan kurumlarımızın kantin ve yemekhaneleri hijyen belgeli çalışanlarımız tarafından işletilmektedir. Kalori hesapları yapılmış menümüzün yemekleri lise binamızdaki mutfakta hazırlanmakta ve aynı kattaki yemekhanede selfservis olarak sunulmaktadır. İlkokul ve Ortaokulda yemek zorunlu, lisede isteğe bağlıdır. Yemekhanede kayıtlı olmayan öğrencilerimiz, kantin menüsünden yararlanabilirler.

  • Sağlıklıyız 

Sağlıklı Okul belgesini alan kurumlarımızda öğrencilerimiz her gün sabah sporuyla güne başlar, fiziksel sağlık izlemleri düzenli olarak e-okula işlenir. Özel sağlık sorunu ve özel diyetleri olan öğrencilerimiz PDR tarafından takip edilir, düzenli ilaç kullanan öğrencilerimize velileri talep ederse ilaçları verilir.

 

  •  Temiz, Düzenli ve Bakımlıyız

Öğrencilerimizin sınıflarını ve dolaplarını temiz ve düzenli kullanmaları önemlidir. Bu nedenle düzenli olarak yapılan kontrollerde en temiz sınıf ve en düzenli öğrencilerimiz belirlenmekte ve ayda bir kez olmak üzere bu konuda başarılı olanlar  ödüllendirilmektedir.

  • BİREYSEL

Kılık ve kıyafet uygulaması; tüm öğrencilerimiz ders saatlerinde, etkinlik ve törenlerde okul kıyafetlerini giymek zorundadır. Beden Eğitimi derslerinde okul eşofman takımı giymek zorunludur. Hafta içinde kıyafetlerin yıkanması gerekebildiğinden tüm kıyafetlerin yedekli alınması tavsiye edilir. Okul kıyafetiyle okula gelmeyen öğrenciye yeni kıyafet verilir ve ücreti veliden talep edilir.

  • KURUMSAL: Beyaz Bayrak ve Sıfır Atık belgesini alan  kurumlarımızda çevre temizliğine önem verilir. Belirli zamanlarda öğrencilerimizden çevre temizliği yapmaları konusunda destek istenir. Böylelikle çevre duyarlığı bilinci geliştirilir.