AKADEMİK PROGRAMIMIZ

Özel Tanı Anadolu Lisesi olarak;

               9. Sınıfa geçen öğrencilerimiz lise boyunca işleyecekleri tüm derslerin başlangıcı olan konuları görmektedirler. İşledikleri tüm konular daha sonraki yıllarda yine öğrencilerimizin karşınıza çıkacaktır.

*Peki, Özel Tanı Anadolu Lisesi Akademik Programı Nasıl?

            12. sınıf öğrencisi olduklarında TYT-AYT sınavında TYT’nin tamamına yakını 9. ve 10. sınıf müfredatından çıkmaktadır.

Özel Tanı Anadolu Lisesi olarak; 9. Sınıftan itibaren tüm akademik branş öğretmenlerimiz, öğrencilerimizin temellerini kuvvetlendirecekleri ve onları 12. Sınıfta girecekleri üniversite yerleştirme sınavlarına hazırlayacak programlar yapmaktadır.

             9 ve 10. Sınıftan itibaren öğrencilerimize; Temel matematik dersi vererek onların Temel matematik bilgilerini güncel tutmayı ve yeni nesil matematik sorularına uyum sağlamayı hedeflemekteyiz. Aynı zamanda öğrencilerimize Temel dil anlatım dersi ile de; okuduğunu anlama, anladığını ifade etme ve uygulama becerileri ile yine yeni nesil Türkçe sorularına uyum sağlamaları hedeflenmektedir.

          11.sınıftan itibaren alanlara ayrılan öğrencilerimize yönelik;

Her alana ait sınava hazırlık programları uygulanmaktadır. “Sayısal ve Eşit Ağırlık” alanlarını seçen 11. Sınıf öğrencilerimiz; hem 11. Sınıf müfredatı olan konularını almakta hem de hafta içi ve hafta sonu etüt uygulamaları ile TYT konularını bir yıl önceden tamamlama imkânı bulmaktadır.

              11. sınıfta “Dil Alanını” seçen öğrencileriz ise; haftada 14 saat konu tekrarı etütler ile toplamda 16 saat İngilizce sınava hazırlık eğitimi almaktadır. Akademik derslerin tamamında ise; 11 ve 12. Sınıf dâhil olmak üzere iki yıl TYT hazırlık programı uygulanmaktadır.

             11.sınıfa geçen öğrencilerimizden TYT programına erken başlamak isteyen öğrencilerimize YAZ OKULU (Haziran-Temmuz Aylarında) açılmaktadır. Asıl akademik takvimimiz ise Ağustos ayında başlamaktadır. Öncelikle TYT konularına ağırlık verilerek AYT konuları da tamamlanmaktadır. Soru çözüm programları, konu tekrar programları ve birebir uygulamalarımız ile öğrencilerimizin tüm eksik olduğu konular kapatılmaktadır. Ayrıca “Sayısal” öğrencilerimiz için TYT kapsamında Tarih, Coğrafya dersleri “Eşit Ağırlık” öğrencileri için de Kimya, Fizik ve Biyoloji dersleri vererek sınava daha kapsamlı bir şekilde hazırlanacakları programlar uygulanmaktadır.

“Dil” öğrencilerimiz ise hem YDS kapsamında hafta da 14 saat İngilizce programı almakta hem de TYT’ye en iyi şekilde hazırlanacakları programlar uygulanmaktadır.