Projeler

Projeler

BİLİM ŞENLİĞİ: Akademik derslerde yıl boyunca hazırlanan proje ve performans ödevlerinin ve Bilim ve Teknoloji Kulübünün hazırladığı projelerin sergilenmesidir.

TALE MATEMATİK YARIŞMASI: Öğrencilerin matematik derslerinde edindikleri becerilerin ulusal düzeyde sergilendiği, matematik bilgi seviyesinin ulusal düzeyde ölçüldüğü, genellikle nisan veya mayıs aylarında yapılan bir yarışmadır.

URFODU YARIŞMASI: Ortaokul öğrencilerinin Matematik, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Almanca dallarında katıldıkları Uluslar arası Temel Bilimler yarışmasıdır. İki aşamalıdır. İlk aşaması okulda, ikinci aşaması okul ve ülke dışında uygulanır.

TÜBİTAK OLİMPİYATLARI: Liseye (son sınıflar hariç) ve ortaokulların 8. sınıfına devam etmekte olan öğrencileri Temel Bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda gelişmelerini destekleyerek katkı sağlamak amacıyla Matematik, Bilgisayar, Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında düzenlenen Ulusal Bilim Olimpiyatlarıdır.
Ulusal Bilim Olimpiyatları iki aşamalı bir sınav sistemiyle uygulanmakta olup, ikinci aşama sınavları sonucunda madalya almaya hak kazanan öğrenciler, aldıkları madalya ve para ödülünün yanı sıra, sınavdaki dereceleri oranında girecekleri ilk Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) bir kereye özgü olmak üzere ek katsayı uygulamasından yararlanır. Ayrıca LYS sonucunda üniversitelerimizin temel bilim bölümlerinden birini kazanarak kayıt yaptıran öğrenciler, Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından 2205-Yurt içi Lisans Burs Programı çerçevesinde desteklenmektedir.

DUBBING FEST: Öğrencilerimize İngilizceyi sevdirmek, öğrencilerimizin İngilizcelerini geliştirmek için katıldığımız seslendirme yarışmasıdır. 2 dakikalık bir çizgi film veya animasyon filmin her türlü efekt ve karakter seslendirmesi üzerinde yürütülen bir çalışmadır.

ÇEVRENİN GENÇ SÖZCÜLERİ: Öğrencilerimizin düzenli olarak katıldıkları bu projede 1995 yılından bu yana 35 ülkede yaşları 11 ile 21 arasında olan 750.000 öğrenci; çevre haberciliği yaparak, çevre sorun ve konularını araştırıp inceler, bulgu ve çözüm önerilerini haber makalesi, fotoğraf ve video haberciliği yaparak yayınlarlar. Çevrenin Genç Sözcüleri Programı, gençlerin çevre sorunları üzerine görüş ve fikirlerini topluma aktarabilmeleri için makale, fotoğraf ya da video kaydı yoluyla çevre gazeteciliği yapmalarını hedefler.

TAB İNGİLİZCE YETENEK SINAVI: Öğrencilerin İngilizce sözcük bilgilerini, dilbilgisini ve okuma yeteneklerini online ölçen iki aşamalı ulusal bir yarışmadır.

CAMBRIDGE KET (KEY) SINAVI: Temel İngilizce yeteneğini ölçen uluslar arası sertifika programıdır. Öğrencilerimiz programlı olarak KET,PET, FCE, CAE, CPE ve BEC düzeyinde sınavlara hazırlanır.

Canlı Sohbet
Canlı Sohbet
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bağlanıyor...
Üzgünüz, şimdilik çevrimiçi değiliz. Bir mesaj bırakın, size geri döneceğiz
Üzgünüz, şimdilik meşgulüz. Bir mesaj bırakın, size geri döneceğiz
:
:
:
Merhaba.
:
:
Canlı sohbet sona erdi
Was this conversation useful? Vote this chat session.
Good Bad