Tanı Ortaokul
    ORTAOKUL

> Sınav Takvimi

        > 2017-2018 Etkinlik Takvimi

   > Ders Programı

   > Veli Görüşme Gün ve Saatleri
> TEOG Kılavuzu         > Kırtasiye Listesi    > Hafta İçi Etüt    >
     

Milli Eğitim'in gayesi yalnız
hükümete memur yetiştirmek değil,
daha çok memlekete ahlâklı, karakterli,
cumhuriyetçi, inkılâpçı, olumlu, atılgan,
başladığı işleri başarabilecek kabiliyette,
dürüst, düşünceli, iradeli,
hayatta rastlayacağı engelleri aşmaya kudretli,
karakter sahibi genç yetiştirmektir.
Bunun için de öğretim programları ve
sistemleri ona göre düzenlenmelidir.

                                                                                        
TANI’DA İLETİŞİM DİLLERİMİZ

TÜRKÇE Millî his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin millî ve zengin olması, millî hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir; yeter ki bu dil, şuurla işlensin. ATATÜRK Öğrencilerimizin ana dilimizi doğru konuşma ve yazmaları, okuma alışkanlığı edinmeleri öncelikli hedefimizdir. Geleceğin ozan ve yazarlarını yetiştirmek en büyük umudumuzdur.

İNGİLİZCE 21.yüzyılda evrensel dil kabul edilen İngilizce okulumuzda 12 ders saatinde verilmektedir. National Geographic, Oxford ve Cambridge yayınlarıyla çalışan İngilizce zümremiz öğrencilerimizi uluslar arası sertifika sınavlarına da hazırlamaktadır.

ALMANCA 2+2+1 haftaiçi,etüt ve cumartesi olmak üzere toplamda 5 saat Almanca dersinde öğrencilerimizi Alman dili ve kültürü ile bir araya getiriyoruz.

FRANSIZCA 2+2+1 haftaiçi,etüt ve cumartesi olmak üzere toplamda 5 saat Fransızca dersinde öğrencilerimizi Fransız dili ve kültürü ile bir araya getiriyoruz.

İSPANYOLCA 2+2+1 haftaiçi,etüt ve cumartesi olmak üzere toplamda 5 saat İspanyolca dersinde öğrencilerimizi İspanyol dili ve kültürü ile bir araya getiriyoruz.


TANI’DA SOSYALLEŞELİM

YEDİDEN YETMİŞE SOSYAL BİLGİLER ? T.C. İNKILAP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK Türk Cumhuriyet tarihi ve Atatürk ilke ve devrimlerini öğrencilerimize en iyi şekilde öğretmek, ulusal bilinci aşılamak hedefimizdir. DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ Toplumsal inançlara saygı ve hoş görüyü benimsetmek, kendini tanımak, öğrencilerimizi varoluşun felsefesi üzerinde düşündürmek ve sorgulatmak , dinler arası kültüre farkındalık yaratmak amacımızdır.


TANI’DA BİLİM VE TEKNOLOJİ 

MATEMATİK ? FEN BİLİMLERİ ? MATEMATİK UYGULAMALARI ? BİLİM UYGULAMALARI? BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ Yaşamın içindeki matematiği göstermek, matematik korkusundan öğrenciyi kurtarmak, sayıların felsefesini kavratmak, uzay-evren-bilim-bilişim-teknoloji-canlı bileşenlerine dikkat çekmek, yaratıcılığı yüreklendirmek, soru sormayı –sorulara yanıt bulmayı kavratmak hedeflerimizden bazılarıdır.


TANI’DA KÜLTÜR VE SANAT

GÖRSEL SANATLAR d MÜZİK d YARATICI DRAMA d KLASİK VE MODERN DANSLAR d TİYATRO Öğrencilerimize görsel- işitsel estetik kazandırmak, sanat ve sanatçı duyarlılığı aşılamak, farklı sanat dallarıyla tanıştırmak, içlerindeki sanatçıyı keşfetmelerini sağlamak hedeflerimizdir. Hafta içi ders saatlerine ek olarak her Perşembe ve cumartesi 2 saat öğrencilerimiz istedikleri sanat dallarından birinde danışman öğretmenlerimizle çalışma yapar.


TANI’DA SAĞLIK VE SPOR

BASKETBOL VOLEYBOL BADMİNTON MASA TENİSİ? SATRANÇ Akademik başarının yanında öğrencilerimizin en az bir spor dalında etkin olmaları amacımızdır. Beden eğitimi derslerinin dışında okul takımlarımız her perşembe ve cumartesi ikişer saat antrenörleriyle okul veya ilçe salonlarında antrenman yapar, turnuvalara hazırlanırlar.


TANI TEOG

ÇARŞAMBA/PERŞEMBE/CUMARTESİ TEOG PROGRAMLARI DENEME SINAVLARI ULUSAL SINAVLAR ULUSLAR ARASI SINAVLAR Kaynak yayınlarımızın ve ders öğretmenlerimizin hazırladıkları deneme sınavlarıyla öğrencilerimiz TEOG sınavına hazırlanırlar. Tanı’da TEOG sınavına hazırlık 5. Sınıfta başlar. Tüm sınıflar her ay ülke genelindeki deneme sınavlarına alınır. 8. sınıflar TEOG sınavı hazırlıkları ağustos ayının 2. Haftası başlar. Öğrenciler 6. Ve 7. Sınıf konularından” Hazırbulunuşluk sınavına” alınarak kurlara ayrılır. Dersler kur düzeyine göre işlenir. Ağustostan eğitim-öğretim yılının başlangıcına kadar süren Yoğunlaştırılmış TEOG Programıyla öğrencilerimizin sınava hazırlanması geniş bir zaman aralığına yayılır. Eğitim-öğretim yılı içinde hafta içi 6 saat+ 6 etüt; cumartesi 5 saat olmak üzere 17 saat TEOG çalışması yapılır. 1.TEOG sınavına dek öğrencilerimiz ülke genelindeki 8 deneme sınavına ve ders öğretmenlerinin hazırladığı 8 deneme sınavına alınırlar. Deneme sınavı sonuçlarına göre öğrencilerimize kur yükselme ve düşme sistemi uygulanır.


TANI TAKİP PROGRAMI

AKADEMİK TAKİP-ÖDEVLER-ETÜTLER-HAFTA SONU SINAVA HAZIRLIK PROGRAMI Her velimiz ve her öğrencimiz kendi şifreleriyle girdikleri “Tanı Takip Sistemi” nden günlük ders programlarına, ödevlere, konu anlatımlarına, duyurulara ve etkinlik-sınav takvimlerine ulaşabilirler. Öğretmenleriyle mesajlaşabilir, ödev değerlendirmelerini alabilirler. Hafta içi (Cuma dışında) her gün ders saatleri dışında iki dersten 2 saat etüt yapılır. Veli-öğretmen işbirliği ile etüte kalacak öğrenciler belirlenir. Etütlerde soru çözümü-ödev tamamlama-konu eksiği tamamlama çalışmaları yapılır. Perşembe etütleri 2. Yabancı dil ve kulüp çalışmaları, tören ve kutlama hazırlık çalışmalarına ayrılmıştır. Cumartesi günleri 2 saat yabancı dil dersi yanında 3 saat kulüp çalışması yapılır. Sınav dönemlerinde kulüp çalışması yerine akademik derslerden sınava hazırlık dersleri uygulanır.

PSİKOLOJİK TAKİP- KÖH SİSTEMİ -SINAV KAYGISI-AKRAN İSTİSMARI-ZORBALIK-SAĞLIKLI İLETİŞİM-ANA BABA SEMİNERLERİ PDR servisimiz velilerimize ve öğrencilerimize düzenli olarak seminer uygular, kişiye özel hazırlık (KÖH) planları düzenler. Ergenlik dönemi sorunları başta olmak üzere her türlü bireysel sıkıntıda öğrenci ve velilerimizin yanındadır. Verimli çalışma ve başarıyı artırma yöntemleri ile yol gösterir. HAFTANIN 5,5 GÜNÜNÜ TANI OKULLARINDA YAŞAYAN ÖĞRENCİMİZ UYGULADAĞIMIZ TÜM AKADEMİK,SANATSAL VE SPORTİF PROGRAMLARIN İÇİNDE KENDİNE YER BULUR, ÖĞRENİR, GELİŞİR, EVE MUTLU GİDER, OKULA HEVESLE GELİR; YAŞAMIN İÇİNDE KENDİNİ TANIR, GÜÇLÜ,DONANIMLI , ÖZGÜVENİ YÜKSEK BİREY OLARAK OKULUMUZDAN MEZUN OLUR.


ÇEVRENİN GENÇ SÖZCÜLERİ TOPLUM HİZMETİNDE

Öğrencilerimize çevre bilinci kazandırmak, çevre sorunlarına dikkat çekmek, çözüm üretmek amacıyla gönüllük çerçevesinde projeler üretmek hedefimizdir.

"TANI" da Eğitim Kendini Tanımakla Başlar.

ADRES BİLGİLERİMİZ:

      8110/1 sk. no: 12 – 14 Maltepe Mahallesi Çiğli İZMİR

Telefon: 0(232) 386 50 35 – 36

SİTENİN TÜM HAKLARI ÖZEL TANI OKULLARINA AİTTİR.2017©  0 232 386 50 35 – 36