Projeler

BİLİM ŞENLİĞİ: Akademik derslerde yıl boyunca hazırlanan proje ve performans ödevlerinin ve Bilim ve Teknoloji Kulübünün hazırladığı projelerin sergilenmesidir.

TALE MATEMATİK YARIŞMASI: Öğrencilerin matematik derslerinde edindikleri becerilerin ulusal düzeyde sergilendiği, matematik bilgi seviyesinin ulusal düzeyde ölçüldüğü, genellikle nisan veya mayıs aylarında yapılan bir yarışmadır.

URFODU YARIŞMASI: Ortaokul öğrencilerinin Matematik, Sosyal Bilgiler, İngilizce ve Almanca dallarında katıldıkları Uluslar arası Temel Bilimler yarışmasıdır. İki aşamalıdır. İlk aşaması okulda, ikinci aşaması okul ve ülke dışında uygulanır.

TÜBİTAK OLİMPİYATLARI: Liseye (son sınıflar hariç) ve ortaokulların 8. sınıfına devam etmekte olan öğrencileri Temel Bilimlerde çalışmalar yapmaya özendirmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bu alanlarda gelişmelerini destekleyerek katkı sağlamak amacıyla Matematik, Bilgisayar, Fizik, Kimya ve Biyoloji dallarında düzenlenen Ulusal Bilim Olimpiyatlarıdır.

Ulusal Bilim Olimpiyatları iki aşamalı bir sınav sistemiyle uygulanmakta olup, ikinci aşama sınavları sonucunda madalya almaya hak kazanan öğrenciler, aldıkları madalya ve para ödülünün yanı sıra, sınavdaki dereceleri oranında girecekleri ilk Lisans Yerleştirme Sınavında (LYS) bir kereye özgü olmak üzere ek katsayı uygulamasından yararlanır. Ayrıca LYS sonucunda üniversitelerimizin temel bilim bölümlerinden birini kazanarak kayıt yaptıran öğrenciler, Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından 2205-Yurt içi Lisans Burs Programı çerçevesinde desteklenmektedir.

Canlı Sohbet
Canlı Sohbet
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Bağlanıyor...
Üzgünüz, şimdilik çevrimiçi değiliz. Bir mesaj bırakın, size geri döneceğiz
Üzgünüz, şimdilik meşgulüz. Bir mesaj bırakın, size geri döneceğiz
:
:
:
Merhaba.
:
:
Canlı sohbet sona erdi
Was this conversation useful? Vote this chat session.
Good Bad